Samochody ciężarowe – kiedy do mechanika?

Ciężarowe samochody dostawcze każdego dnia pokonują setki kilometrów, aby dostarczyć na czas przewożony towar do miejsc docelowych. W wyniku eksploatacji poszczególne mechanizmy i części stopniowo się zużywają, co prowadzić może do groźnych w skutkach wypadków drogowych. Wizyta u mechanika jest więc od czasu do czasu koniecznością.

Im wcześniej, tym lepiej

Części do ciężarówek – podobnie jak w innych często eksploatowanych autach – w miarę upływu czasu stopniowo się zużywają, co wpływa nie tylko na komfort prowadzenia takiego pojazdu, ale również bezpieczeństwo kierowców. Tiry mogą wraz z załadunkiem ważyć nawet kilkadziesiąt ton, dlatego jeśli zwiedzie siłownik hamulcowy lub inna istotna część, bardzo łatwo o wypadek. Zdarza się, że właściciele ciężarówek lekceważą niewielkie usterki  dotyczące ich samochodu. Niekiedy ma to poważne konsekwencje, ponieważ mogą one prowadzić do stopniowo pogłębiającego się uszkodzenia innych układów lub części. Po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, jak np. nierówna praca silnika, spadek mocy czy zwiększone spalanie pomimo normalnej eksploatacji, warto wybrać się do mechanika. Im wcześniej zostanie znaleziona i wyeliminowana usterka, tym większa szansa, że nie spowodowała ona poważniejszych uszkodzeń. Naprawa niewielkiej awarii kosztuje też znacznie mniej niż wymiana wielu części, bez których dalsza jazda jest niemożliwa lub niebezpieczna.

 

Regularne przeglądy zapewnią bezpieczeństwo

Stan techniczny ciężarówek należących do floty firmy transportowej powinien być regularnie sprawdzany przez doświadczonego mechanika. Usuwanie niewielkich nawet usterek ma szczególnie istotne znacznie w przypadku tych pojazdów, które pokonują długie trasy. Niegroźna na pozór awaria może stać się poważnym problemem, jeśli zostanie zlekceważona. Wizyta w warsztacie przed wyruszeniem w drogę pozwoli więc uniknąć poważnych problemów, zapewnić kierowcy większe bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko, że ładunek nie zostanie dowieziony do miejsca docelowego na czas.

Więcej dowiesz się na http://esklep.star-hurt.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *