Reflektory do tira – zadbaj o widoczność w trasie

Ciężarówki rozwożą ładunki niemal o każdej porze dnia i nocy – kierowcy tego typu pojazdów muszą więc pracować w różnych warunkach, również po zmroku, w deszczu czy we mgle. Niesprzyjająca pogoda mocno potrafi dać się we znaki i sprawić, że widoczność na drodze jest znacznie ograniczona, co w efekcie wpływa na obniżenie bezpieczeństwa. Sposobem pozwalającym w pewnym stopniu poradzić sobie z tym problemem są reflektory do ciężarówek.

Reflektory dalekosiężne

Jako oświetlenie w ciężarowych samochodach dostawczych najczęściej wykorzystywana jest lampa zespolona. Dla poprawy widoczności na drodze warto jednak zastanowić się nad zamontowaniem dodatkowych źródeł światła. Niemal każdy większy sklep z częściami do tirów może zaproponować reflektory do ciężarówek. Produkty te różnią się kolorem, obudową, kształtem, zasięgiem emitowanego światła czy też sposobem mocowania, dlatego każdy właściciel ciężarówki 16z pewnością znajdzie coś odpowiedniego do swojego pojazdu. Oczywiście w tym przypadku od wyglądu znacznie bardziej liczy się funkcjonalność tego typu świateł. Powinny one zapewniać dobrą widoczność niezależnie od panujących warunków pogodowych czy tez pory dnia. Ważne jest również, aby emitowane przez nie światło nie męczyło wzroku kierowcy, a same reflektory zostały ustawione w sposób nie oślepiający innych użytkowników drogi.

Dlaczego warto o tym pomyśleć?

Na bezpieczeństwo prowadzenia tira wpływa szereg czynników – istotne znaczenie ma w tym przypadku przygotowanie samego kierowcy oraz jego doświadczenie, a także stan techniczny ciężarówki i oczywiście panujące na drodze warunki. Warto jednak postarać się, aby w maksymalnym stopniu zwiększyć poziom bezpieczeństwa w trasie. Dobra widoczność gwarantuje, że ewentualne przeszkody pojawiające się na drodze zostaną dostrzeżone odpowiednio wcześnie zapewniając wystarczającą ilość czasu na szybką reakcję. Oczywiście warto też wspomnieć, że dobrze dobrane reflektory do tira gwarantują, że ciężarówka również zostanie zauważona nawet w gęstej mgle, czy podczas obfitych opadów deszczu lub śniegu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *