Jakie akcesoria TIR warto kupić?

Niemal każdy sklep z częściami do samochodów ciężarowych posiada w swojej ofercie akcesoria, jakie z założenia poprawić mają komfort jazdy, zapewnić wygodę w czasie postojów albo dostosować wygląd tira do własnych preferencji. Które z nich warto kupić?

Osłony przeciwsłoneczne

Kierowcy samochodów ciężarowych wykonują swoją pracę przez cały rok, niezależnie od panującej pory roku i warunków pogodowych. Zimą utrudnieniem bywają intensywne opady śniegu i gołoledź, zaś latem często doskwiera upał. Dla zapewnienia sobie większego komfortu jazdy podczas słonecznej pogody, warto zamontować specjalne osłony. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu się kabiny, dzięki czemu wysokie temperatury nie będą tak dotkliwe. Osłony przeciwsłoneczne dostępne są w wielu kolorach, dlatego można je dobrać do każdej kabiny. A jeśli dodane zostaną do nich owiewki na szyby boczne poprawiające aerodynamikę pojazdu i zapewniające lepszą wentylację powietrza wewnątrz kabiny, jazda stanie się bardziej komfortowa.

Dodatkowe światła

Nie jest żadną tajemnicą, że mocne i sprawne światła poprawiają widoczność na drodze, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo, dlatego warto się nimi zainteresować. Hurtownia części do ciężarówek z pewnością ma w swojej ofercie akcesoria do tir zapewniające odpowiednie oświetlenie. Reflektory do tirów montowane na ramach dachowych nie tylko zapewnią lepszą widoczność, ale też pozytywnie wpływają na wygląd kabiny. Dalekosiężne światła sprawdzą się zwłaszcza podczas jazdy po zmroku, ponieważ pozwalają szybciej zauważyć ewentualne przeszkody.

Wygodny postój

Każdy kierowca ciężarówki musi w swoim dniu pracy uwzględnić wymaganą przerwę postojową. Podczas odpoczynku warto zapewnić sobie niezbędny komfort – wygodna poduszka na leżankę zagwarantuje głęboki sen i odpoczynek, a zasłonki nie przepuszczające promieni słonecznych pozwalają stworzyć wewnątrz kabiny odpowiednią atmosferę do relaksu oraz regenerującego snu – w tego typu akcesoria do tir z pewnością warto zainwestować.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *