Części do samochodów ciężarowych – oryginalne czy zamienniki?

Niektórzy właściciele ciężarowych samochodów dostawczych są zdania, że w razie konieczności wymiany uszkodzonej części jedynym słusznym wyborem jest produkt oryginalny. Nie brakuje jednak i tych osób, według których zamienniki sprawdzają się równie dobrze, a w dodatku kosztują mniej, co jest dodatkową zaletą. Kto ma rację?

Co wybrać?

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą szuka sposobów, aby jego biznes przynosił maksymalnie wysokie dochody przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum kosztów. Dotyczy to każdej branży, również transportowej. O ile na regularnych przeglądach i serwisowaniu tirów nie warto oszczędzać, niektórzy decydują się na montaż nieco tańszych zamienników zamiast oryginalnych części sygnowanych marką samochodu. Ponieważ te drugie oznaczone są logo firmy samochodowej, często uważa się je za bardziej niezawodne i trwalsze, zaś te „niemarkowe” odrzucane są jako gorszej jakości. Warto jednak wiedzieć, że zamienniki sklasyfikowane są według kategorii i można wśród nich znaleźć części do samochodów ciężarowych Mercedes, Volvo, SCANIA czy MAN, które niewiele ustępują produktom oryginalnym pod względem jakości czy trwałości. Ze względu na ich atrakcyjną cenę, warto zainteresować się tego typu częściami.

 

Poradź się mechanika

Dobry fachowiec czuwający nad stanem technicznym floty ciężarowych samochodów dostawczych zapewni niezawodność tirów w trasie. Jeśli będzie to osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę połączoną z wieloletnim doświadczeniem w naprawie ciężarówek, właściciel firmy transportowej może być spokojny. Dobry mechanik będzie też w stanie racjonalnie ocenić, które rozwiązanie w konkretnym przypadku jest najbardziej korzystne, a także zweryfikować jakość części zamiennych. Fachowiec z całą pewnością nie pozwoli zamontować w ciężarówce taniej podróbki charakteryzującej się jakością adekwatną do niskiej ceny. Trzeba też zaznaczyć, że hurtownia części do ciężarówek, która na stałe współpracuje z danym warsztatem, może zaproponować atrakcyjne ceny, co również przekłada się na oszczędności.

Więcej znajdziesz na esklep.star-hurt.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *