Co powinien zabrać w trasę kierowca tira?

Kierowcy ciężarowych samochodów dostawczych spędzają za kółkiem kilka godzin każdego dnia. Praca ta może dawać mnóstwo satysfakcji, ale bywa też męcząca, bo wymaga ciągle skupionej na prowadzeniu ciężkiego i dużego pojazdu uwagi. Zdarza się też, że trudne warunki pogodowe, wysokie temperatury, albo zdarzenia losowe, jak np. uszkodzenie koła, czy wielokilometrowe korki nie ułatwiają zadania. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie samochodu i zabezpieczyć się na różne sytuacje.

Mały warsztat naprawczy

Awarie samochodu mają to do siebie, że często przytrafiają się w najmniej odpowiednim momencie. Z tego też powodu kierowca wyruszający w trasę tirem powinien obowiązkowo mieć ze sobą podnośnik hydrauliczny oraz klucz do kół. Trudno zabrać ze sobą wszystkie części do ciężarówek, jakie mogą ulec uszkodzeniu podczas jazdy. Mały zestaw naprawczy jednak z pewnością ułatwi zadanie, jeśli gdzieś w drodze pojawi się drobna awaria, z którą kierowca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Oczywiście uszkodzone amortyzatory tir czy siłownik hamulca wymagać będą interwencji fachowca.

Tir jak drugi dom

Kierowca samochodu ciężarowego musi zgodnie z przepisami zatrzymywać się na tzw. pauzy. Podczas przerw może odpocząć od jazdy i zregenerować siły. Pojazd staje się więc swego rodzaju drugim domem, dlatego warto zadbać o akcesoria TIR zapewniające wygodny odpoczynek, jak np, zasłonki gwarantujące spokojny sen. Przydatne będą też naczynia do gotowania i niewielka kuchenka gazowa, a także kosmetyki.

Mapy, apteczka, dokumenty

Wybierając się w trasę kierowca nie może zapominać o podstawie, czyli o dokumentach. Warto też zabrać ze sobą papierową mapę, ponieważ GPS bywa zawodny, a niekiedy prowadzi niezupełnie najlepszą albo najkrótszą drogą. Niezbędna jest też apteczka wyposażona w leki przeciwbólowe, preparaty na przeziębienie i niestrawność oraz zestaw do opatrywania ran. Dzięki temu niewielkie kryzysy związane ze zdrowiem zostaną zażegnane, a kierowca będzie mógł kontynuować jazdę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *