Bezpieczeństwo w drodze – o czym należy pamiętać?

Ciężarowe samochody dostawcze każdego dnia pojawiają się na drogach. Przewożą ładunki o dużym ciężarze, a niekiedy również znacznych wymiarach, albo niebezpieczne dla zdrowia. Praca kierowcy tira jest więc nie tylko wymagająca, ale też odpowiedzialna. Jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas pokonywania tras?

Stan techniczny pod kontrolą

Ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ma z pewnością przygotowanie kierowcy do jazdy. Powinien być wypoczęty, aby móc skupić się na prowadzeniu kilkunasto, a czasem nawet kilkudziesięciotonowego pojazdu. Jednak nawet wieloletnie doświadczenie i najlepsze przygotowanie na niewiele się zdadzą, jeśli stan techniczny pojazdu będzie pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego też w razie pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów czy też niegroźnych na pozór usterek, warto skonsultować się z mechanikiem. Najlepiej jeśli będzie to fachowiec specjalizujący się w tirach. Taka osoba podpowie jakie części do ciężarówek będą najlepsze, gdzie warto je kupować, aby uzyskać produkt łączący przystępną ceną i dobrą jakość, a przede wszystkim – będzie w stanie szybko zdiagnozować awarię i ją naprawić w krótkim czasie, co ma szczególnie duże znacznie w branży transportowej, ponieważ pozwala ograniczyć do minimum przestoje powodujące w firmie straty finansowe.

Oświetlenie

Dobrze wyposażony sklep z częściami do tirów powinien mieć w asortymencie reflektory do ciężarówek, które zamontowane na specjalnej rurze zapewnią większą widoczność. Dzięki odpowiednio dobranym lampom samochód będzie widoczny z daleka w każdych warunkach – za dnia, po zmroku, podczas ulewnego deszczu, intensywnych opadów śniegu lub we mgle. Oczywiście znacząco poprawia to bezpieczeństwo zarówno samego kierowcy tira, jak i innych użytkowników drogi oraz przewożonego ładunku. Dobrej jakości lampa zespolona, którą wspomagają zależnie od potrzeb dalekosiężne reflektory do ciężarówek, zagwarantuje odpowiednią widoczność. Trzeba jednak zadbać o ich właściwe ustawienie i wybrać produkt, który nie będzie męczył wzroku kierowcy.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *